Фахретин Алтун

Сподели со своите пријатели

Фахретин Алтун, шеф за медиуми и комуникации во турското претседателство, потврди дека директорот на Руската служба за надворешно разузнавање (СВР) Сергеј Наришкин и директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс одржале состанок во понеделникот во Анкара. Loading… „Го потврдуваме состанокот на директорите на руските и американските разузнавачки службиПрочитај повеќе