Евис Куши

Сподели со своите пријатели

Премиерот на Албанија, Еди Рама, ја изврши реконструкцијата на Владата и разреши шестмина министри во неговиот кабинет, меѓу другите и шефицата на дипломатијата Олта Џачка, пренесува Албаниан пост. Loading… Рама побара од претседателот на Албанија, Бајрам Бегаи, да донесе указ за оваа работа, а најавено е дека измените ќе муПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Албанската министерка за образование и спорт Евис Куши денеска изјави дека поради временските услови во Албанија наставата привремено ќе биде прекината во 56 училишта. Loading… Како што јави агенцијата МИА, Куши рече дека одлуката е донесена за заштита на учениците и наставниците додека не се подобри состојбата. Во последните 24Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири во рамките на билатералната седница помеѓу владите на Република Северна Македонија и Република Албанија, потпиша два Меморандума и една Програма за соработка со неговата колешка, министерката за образование и спорт Евис Куши. Loading… Првиот меморандум се однесува за соработка меѓу Министерството за образованиеПрочитај повеќе