Евген Јењих

Сподели со своите пријатели

Осумнаесет лица загинаа, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, откако хеликоптер се урна во близина на градинка во источното предградие на главниот град Киев. Loading… Покрај министерот Денис Монастирски, загинаа и неговиот заменик Евген Јењих и државниот секретар Јуриј Лубкович. Меѓу жртвите има три деца, а уштеПрочитај повеќе