Ер Франс

Сподели со своите пријатели

Ер Франс објави дека за петок откажува 55 отсто од летовите на кратки и средни дестинации и 10 отсто од летовите на долги релации поради штрајкот на француските контролори на летање. Loading… Дополнително, во последен момент се можни доцнења и откажувања на летови, се предупредува во соопштението и се додаваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Двајца пилоти на Ер Франс се суспендирани по тепачка во пилотската кабина на летот Женева-Париз во јуни, изјави во неделата официјален претставник на Ер Франс. Loading… Летот продолжи и авионот безбедно слетал, а кавгата не влијаела на остатокот од летот, додаде службеникот, нагласувајќи дека авиокомпанијата е посветена на безбедноста. SwissПрочитај повеќе