Ел Чапо

Сподели со своите пријатели

Мексиканските власти го екстрадираа Овидио Гузман, син на затворениот нарко бос Хоакин „Ел Чапо“ Гузман, во САД под обвинение за шверц на дрога, објави американскиот државен обвинител Мерик Гарланд. Loading… Овидио Гузман е осомничен дека го водел, заедно со неговиот брат, моќниот нарко-картел Синалоа, основан од неговиот татко, јавува Би-Би-Си.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Синовите на озлогласениот водач на нарко-картелот Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, кој отслужува доживотна затворска казна во САД, го продолжија семејниот „бизнис“ со фентанил со создавање мрежа на лаборатории кои произведуваат огромни количини на евтина, смртоносна дрога што тие ја прошверцуваат во САД, според неодамнешното обвинение на американските обвинители.Прочитај повеќе