Џунгла

area covered with green leafed plants

Сподели со своите пријатели

Четири деца, вклучително и 11-месечно бебе, се пронајдени живи повеќе од две недели откако авионот со кој патуваа се урна во густа џунгла во колумбиската провинција Какета. Loading… Децата биле спасени од припадници на војската, пожарникари и претставници на цивилната авијација по двонеделна потрага. Спасувачите, поддржани од кучиња трагачи, претходноПрочитај повеќе