Џорџ Буш

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш откри дека еднаш во Санкт Петербург вечера му послужил Евгениј Пригожин, водачот на Вагнер кој загина во авионска несреќа минатиот месец. Loading… Говорејќи преку видео врска на конференцијата за Европската стратегија на Јалта во Киев овој викенд, Буш беше прашан за неодамнешната смрт на Пригожин.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави, Џорџ Буш, го нарече украинскиот лидер Володимир Зеленски „цврст тип“ кој може да победи во војната против Русија. Loading… Меѓутоа, Буш истакна дека Зеленски тоа може да го направи само додека САД и „слободниот свет“ не стигнат до точка каде што веруваат дека повеќеПрочитај повеќе