Џон Подеста

Сподели со своите пријатели

Извршниот директор на американската компанија Тесла, Илон Маск, се сретна со високите советници на претседателот на САД, Мич Ландрие и Џон Подеста во Вашингтон на разговори за развојот на индустријата за електрични возила и поширокиот опсег на електрификација. Loading… За време на дискусијата, тие разговарале за начините на кои американскатаПрочитај повеќе