Џек Смит

Сподели со своите пријатели

Поголемиот од светските политички, духовни и национални лидери го слават Божиќ со повици за мир или со нагласување на доблестите на семејството и заедницата, но тоа не е стилот на Доналд Трамп, пишува Си-Ен-Ен. Loading… Поранешниот претседател испушти поплава од гнев и горчина на неговата социјална мрежа Вистина на БадникПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот специјален обвинител Џек Смит се спротивстави на барањето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп да ја отстрани судијката Тања Чаткан од кривичната постапка против него под обвинение дека се обидел да ги промени резултатите од изборите во САД во 2020 година. Loading… Смит, чија канцеларија го води случајот противПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Џек Смит, новоименуваниот специјален обвинител во истрагата за Трамп, беше главен обвинител на специјалниот суд во Хаг, каде што ги истражуваше воените злосторства извршени за време на војната во Косово. Loading… Пред Хаг, Смит беше потпретседател на судски спор за Hospital Corporation of America, најголемиот невладин давател на здравствена заштитаПрочитај повеќе