Драган Даравелски

Сподели со своите пријатели

Поранешниот директор на Царинската управа, кумановецот Драган Даравелски, од денеска е целосно слободен човек. Loading… Ова следува откако судскиот сувет при Кривичниот суд денеска официјално му ја укина пресудата. Според судиите на Даравелски не може да му се суди повторно оти настапила апсолутна застареност на делото за кое беше гонетПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според Основниот суд Куманово затворската казна изречена за Драган Даравелски не е застарена. Loading… Даравелски кој вчера беше приведен откако се појави на Граничниот премин Табановце веднаш е однесен во Идризово, каде и ќе остане. Од кумановскиот суд велат дека согласно чл.109 ст.1 т.3 од КЗ застарување на извршување наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицијата денеска го привела Драган Даравелски, кој беше баран со меѓународна потерница, јавува „360 степени“ повикувајќи се на извори од МВР. Loading… „Денеска (10.01.2023) на ГП ‘Табановце’ е приведен Д.Д., кој се бараше со меѓународна потерница, и ќе биде пренесен во надлежната казнено-поправна установа“, соопштија од МВР. Даравелски е поранешенПрочитај повеќе