Дерна

Сподели со своите пријатели

Во понеделникот избувнаа протести во либискиот град Дерна, при што стотици луѓе го истурија својот гнев против властите и бараа одговорност една недела по поплавите, убивајќи илјадници жители и уништија цели населби. Loading… Вечерта демонстрантите ја запалија куќата на човекот кој беше градоначалник на Дерна во моментот на поплавите, АбдулменамПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе од 1.000 тела се пронајдени во источниот либиски град Дерна, откако беше погоден од поплави, изјави во вторникот министерот на источната администрација, додавајќи дека засега не е можно да се знае вкупниот број на жртви, но биде многу висока. Loading… – Се вратив од Дерна. Катастрофално е. Телата лежатПрочитај повеќе