Денис Мајкл Рохан

Сподели со своите пријатели

Палестинските групи на отпор денеска повикаа на одбрана на комплексот џамија Ал Акса во окупираниот Источен Ал-Кудс (Ерусалим) од израелски прекршувања и напади, јавува Анадолија. Loading… Палестинците ја одбележуваат 53-годишнината од нападот на Ал Акса, кој во 1969 година го изврши екстремистичкиот австралиски турист Денис Мајкл Рохан. Палестинската група ХамасПрочитај повеќе