Дејвид Сакс

Сподели со своите пријатели

Милијардерот Илон Маск го поддржа мислењето на американскиот бизнисмен Дејвид Сакс, кој рече дека Украина ќе изгуби повеќе територии доколку одбие да преговара. Loading… Сакс на X напиша дека Украина „засекогаш ги изгубила Крим, Доњецк, Луганск, поголемиот дел од Херсонската област и Запорожје“. Според неговото мислење, доколку Киев сега неПрочитај повеќе