Дејвид Депаип

Сподели со своите пријатели

Човекот обвинет за напад и обид за киднапирање на Пол Пелоси изјави дека планирал да ја држи во заложништво претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси и да и ги „скрши колената“. Loading… Според судските документи поднесени вчера, осомничениот Дејвид Депаип и рекол на полицијата дека ако Ненси Пелоси му јаПрочитај повеќе