Дебора Бронер

Сподели со своите пријатели

Руското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека ќе ја покани на интервју британската амбасадорка во Москва, Дебора Бронер поради, како што тврди, вмешаноста на британските специјални сили во нападот со украински беспилотни летала врз руската флота на Крим. Loading… Претставничката за медиумите на руското Министерство за надворешни работи, МаријаПрочитај повеќе