Даниел Ортега

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Русија Владимир Путин денеска, 7 октомври, го слави својот 70-ти роденден. Loading… Лидерите на Белорусија и Северна Кореја веќе му испратија роденденски честитки на рускиот претседател. Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко е сигурен дека Минск и Москва заедно соодветно ќе одговорат на глобалните предизвици и дека ќе достигнатПрочитај повеќе