чипови

Сподели со своите пријатели

Веб-услугите на Amazon (AWS) штотуку ја започнаа својата конференција Re:Invent во Лас Вегас со голем број најави, од кои повеќето ја вклучуваат најжешката технологија на годината, вештачката интелигенција. Loading… Гледано како целина, оваа вест ни дава увид во долгорочните цели на компанијата за платформите за вештачка интелигенција. Најпрво, AWS јаПрочитај повеќе

teal LED panel

Сподели со своите пријатели

Германија планира во наредните години да инвестира околу 20 милијарди евра во индустријата за полупроводници, соопшти Министерството за економија. Loading… Германија фрла пари во индустријата за полупроводници за да ги намали проблемите со синџирот на снабдување и зависноста од Јужна Кореја и Тајван. Германија значително инвестира во производството на полупроводнициПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

И покрај санкциите, опсегот на увоз на електроника во Русија од април до ноември изнесува 2,6 милијарди долари, пишува Ројтерс повикувајќи се на податоци од руската царина. Loading… Од тоа, прометот кој доаѓа од западните производители изнесува 777 милиони долари. Меѓу увезената стока, според Ројтерс, има и микрочипови од американскитеПрочитај повеќе