бродски несреќи

Сподели со своите пријатели

Јахта долга 40 метри потона во Средоземното Море на југот на Италија, а се појавија и видеа од моментот кога потона суперјахтата. Loading… Италијанската крајбрежна стража ги спаси сите девет лица на бродот – четворица патници и пет членови на екипажот. Бродот потона на околу 15 километри од марината КатанзароПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Изолираните Магдаленски острови се дел од заливот Сен Лорен во Канада, кој се состои од осум поголеми и неколку помали острови. За нив велат дека се „домот на бродоломите“ затоа што тука се насукале помеѓу 500 и 1.000 бродови. Тие се сметаат за составен дел од канадската покраина Квебек. БродовитеПрочитај повеќе