Јахта долга 40 метри потона во Средоземното Море (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Јахта долга 40 метри потона во Средоземното Море на југот на Италија, а се појавија и видеа од моментот кога потона суперјахтата.

Loading...

Италијанската крајбрежна стража ги спаси сите девет лица на бродот – четворица патници и пет членови на екипажот.

Бродот потона на околу 15 километри од марината Катанзаро во Калабрија, во јужна Италија, јавува Би-Би-Си.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Земјотрес од 6,3 степени ја погоди Јапонија