Бардонекија

Сподели со своите пријатели

Пет лица се водат за исчезнати, а околу 120 се раселени откако обилните дождови предизвикаа излевање во италијанскиот град Бардонекија, во областа Торино, на неколку километри од границата со Франција. Loading… Нема извештаи за загинати, а едно лице е полесно повредено, пишува La Repubblica. Порој од вода, кал и камењаПрочитај повеќе