Антон Герашченко

Сподели со своите пријатели

Пристигнуваат првите детали за хеликоптерската несреќа во украинскиот град Бровари кај Киев, во која загинаа најмалку 18 лица, меѓу кои и министерот за внатрешни работи на Украина, уште двајца службеници од врвот на МУП, како и три деца. Loading… Официјални лица изјавија дека хеликоптерот се урнал во 8:20 часот поПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Советник на министерот за внатрешни работи на Украина, Антон Герашченко, објави видео на кое се прикажани гости во емисија на руската државна телевизија како разговараат за потенцијален воен напад врз Франција. Loading… Таа идеја стана предмет на дискусија поради поддршката на францускиот претседател Емануел Макрон за Украина во војната соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Антон Герашченко, советник на министерот за внатрешни работи на Украина, објави воздушна фотографија за која вели дека го покажува местото на руски ракетен напад врз цивилен хуманитарен конвој во близина на Запорожје. Loading… „Сцената на трагедијата во Запорожје. Потврдени се 24 мртви и 36 ранети. Бројот на жртвите расте. ЗаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како Русин држи череп за кој тврди дека му припаѓа на украински војник. Loading… Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи, го сподели видеото и рече дека тоа е рускиот неонацист Игор Мангушев, пишува Sky News. „Нека гориПрочитај повеќе