Андрија Марјановиќ

Сподели со своите пријатели

Српскиот интернационалец Андрија Марјановиќ се враќа во редовите на Куманово. Loading… Дваесет и четиригодишниот Марјановиќ во Куманово дојде во март минатата година, по што својата кариера потоа ја продолжи во шпанскиот Бургос. Марјановиќ игра на бековската и крилната позиција. Својата кариера ја започнал во Барселона во 2016 година, а имаПрочитај повеќе