Андрија Марјановиќ се враќа во КК Куманово

Сподели со своите пријатели

Српскиот интернационалец Андрија Марјановиќ се враќа во редовите на Куманово.

Loading...

Дваесет и четиригодишниот Марјановиќ во Куманово дојде во март минатата година, по што својата кариера потоа ја продолжи во шпанскиот Бургос.

Марјановиќ игра на бековската и крилната позиција. Својата кариера ја започнал во Барселона во 2016 година, а има играно и во Мега Бемакс, Беовук, Слобода Ужице и Златибор.

Освен со Марјановиќ, клубот неодамна се засили и со искусниот Канаѓанец Рајан Рајт.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Србите во Куманово ќе ја одбележат годишнината од НАТО агресијата