Аминат Ахмадова

Сподели со своите пријатели

САД го ставија чеченскиот лидер Рамзан Кадиров на списокот со санкции, објави американското Министерство за финансии. Loading… Освен Кадиров, САД ја ставија на црна листа и неговата сопруга Медни Кадирова, децата Ајшат, Кадижат и Табарик, пренесе Тас. Покрај тоа, на списокот се додадени и Фатима Кажујева и Аминат Ахмадова, бидејќиПрочитај повеќе