Алексеј Мордашов

Сподели со своите пријатели

Мегајахтата Норд поврзана со санкциониран руски олигарх се закотви во Хонг Конг. Loading… Скоро 142 метри долгата јахта, за која се вели дека е една од најголемите во светот, беше забележана од CNN во петокот во водите на Хонг Конг, на само неколку минути од централниот кварт на градот. ТааПрочитај повеќе