Алексеј Громов

Сподели со своите пријатели

Украинскиот генерал Алексеј Громов денеска изјави дека нема да има прекин на огнот за време на новогодишните и божиќните празници. Loading… „Целосен прекин на огнот ќе има само кога на нашата земја нема окупатор“, рече Громов. Громов оцени дека Русија се обидува војната во Украина да ја претвори во долгорочнаПрочитај повеќе