Александар Родњански

Сподели со своите пријатели

Александар Родњански, советник на претседателот Володимир Зеленски, рече дека руската влада едноставно се обидува да купи повеќе време. Loading… Тврдењата на Кремљ дека е отворен за преговори беа изнесени затоа што на руските сили им „треба повеќе време да се регрупираат и обноват“, изјави украински функционер за Си-Ен-Ен. „Блицкригот имПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На Украина ѝ е потребна голема помош од Германија за финансирање на државата за време на војната, објасни економскиот советник на претседателот на Украина, Александар Родњански. Loading… „Секој месец ни требаат четири до пет милијарди долари за нашиот буџет. Мислиме дека Германија може да преземе над половина милијарда долари, особеноПрочитај повеќе