Спасовски: Кампот на слободата е нашата иднина (видео)

Сподели со своите пријатели

Свое обраќање во кампот пред Владата на РМ, имаше и генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски.

Loading...

По одржувањето на големиот народен собир на 17 мај, членови и симпатизери на опозицискиот блок останаа да кампуваат пред Владата, барајќи на тој начин оставка од Никола Груевски.

Leave a Reply