Руските сили се повлекле од северна Украина во Белорусија и Русија

Сподели со своите пријатели

Руските сили се повлекоа од северот на Украина кон Белорусија и Русија, соопшти денеска британската разузнавачка служба.

Loading...

 

Белорусија ја прогласи Македонија за „непријателска земја“

 

Некои руски единици ќе бидат испратени во источна Украина за да се борат во регионите Доњецк и Луганск, заедно со проруските бунтовници, соопшти Министерството за одбрана во Лондон.

 

Кремљ е збунет од санкциите против ќерките на Путин: Тешко е да се разбере и опише

 

Loading...

Силите ќе треба да се надополнат пред да бидат испратени на исток, за што ќе бидат потребни најмалку седум дена, соопшти Министерството, пренесува Ројтерс.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  ИТНА ЕВАКУАЦИЈА: Во авион откриен куфер полн со радиоакетивен материјал