Руски политичар тешко повреден во напад во Украина: Автомобилот летнал во воздух!

Сподели со своите пријатели

Руски политичар наводно бил тешко повреден во напад во Новаја Каховка, Украина.

Loading...

Според извештаите, автомобилот на секретарот на партијата Единствена Русија бил кренат во воздух.

Засега не е познато дали политичарот бил во или до возилото во моментот на експлозијата.

„Тој е пренесен во болница и е во тешка состојба“, изјави гувернерот на регионот Игор Кастјукевич.

Според Кастјукевич, истрагата се води како да се работи за терористички напад.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Масовни руски напади: „Ова е нов фронт, вративме голем дел од територијата“ (ВИДЕО)