По горештините, УХМР најавува невреме

Сподели со своите пријатели

Утре попладне ќе има локална, а во текот на следната седмица честа појава на пороен дожд и грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и град.

Ќе се задржи топло време, но со постепено опаѓање на дневната температура.

– Во случај на појава на електрични празнења се препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја, стои во соопштението.

Никола Ивановски