Отишол на партиски собир во Алгуња, па го натепале

Сподели со своите пријатели

Четириесет и четиригодишен жител на Свети Николе бил физички нападнат на партиски собир во селото Алгуња.

Loading...

– На 14.04.2024 во 21.30 часот во Полициското одделение Старо Нагоричане, Б.Т.(44) од Свети Николе пријавил дека во село Алгуња, општина Старо Нагоричане, додека бил на партиски собир бил физички нападнат од Г.Т. од Свети Николе, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски