На Духовден ќе се освети новиот црковен храм посветен на Пресвета Троица (видео)

Сподели со своите пријатели

На православниот верски празник Духовден кој ова година се паѓа на 31 мај, Архиепископот Охридски и Македонски, Г.Г Стефан во сослужение на Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, ќе изврши осветување на манастирот посветен на Пресвета Троица во селото Петралица во општина Ранковце.

Loading...

Осветувањето на новоизградениот православен храм кај местото викано Кутлев Крст е закажано за 12 часот.

Leave a Reply