Макфакс неофицијално јавува за нови жртви

Сподели со своите пријатели

Во Куманово во неделата наутро продолжија спорадични престрелки со делови од поголемата терористичка група чии триесетина припадници во саботата доцна вечерта по 16 часа борба се предадоа, а има информации и за уште една жртва меѓу македонските полицајци, пренесе Макфакс.

Loading...

Извори од Министерството за внатрешни работи во неделата наутро потврдија дека полициската акција во кумановската Дива населба сé уште се водат престрелки. Локалното население вели дека покрај постојаното надлетување на хеликоптерите, забележани се и беспилотни летала.

Според некои медиуми во утринските престрелки загинал уште еден македонски полицаец, но оваа информација официјално не е потврдена.

Leave a Reply