Кумановец нападнат од неколку лица во Проевце

Сподели со своите пријатели

Неколку лица физички нападнале кумановец викендов во селото Проевце, информираат денеска од полицијата.

Loading...

– На 12.11.2023 во 01.13 часот во СВР Куманово, Н.Ц. од Куманово пријавил дека во с.Проевце, кумановско, бил физички нападнат од неколку лица, велат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  УХМР постави метеоролошка станица во „Киро Бурназ“