05.05.2019 10:48

Колкава е излезноста во Куманово до 10 часот?


Вкупно 5.248 гласачи од Куманово до 10 часот го оствариле своето право на глас на шестите претседателски избори во земјава, од вкупно 92.839 гласачи колку што брои избирачкиот список, покажуваат податоците на Државната изборна комисија, што е излезност од 6,15%.

Од 167 гласачки места процесирани се 88,2 отсто, или вкупно 147.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments