Ја тужел сопругата затоа што му родила грдо дете

Сподели со своите пријатели

Еден маж од Кина ја тужел својата поранешна сопруга затоа што му родила, како тој вели, екстремно ружно девојче.

Кога ДНК тестот покажал дека тој е таткото, неговата сопруга му открила тајна дека пред да се запознаат направила пластична операција, која чинела 100 илјади долари во Јужна Кореја.

Се оженув поради љубовта со мојата сопруга, но откако ја добивме првата ќерка започнаа проблемите во бракот. нашата ќерка е неверојатно грда, понекогаш се плашам кога ја видам – рекол Фенг.

Тој поднел барање за развод и ја тужел сопругата затоа што не му кажала за естетката операција. Судот одлучил дека неговата поранешна жена мора да му плати оштета во износ од 12 илјади долари.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.