Ја прекршил изолацијата па го изел крокодил

Сподели со своите пријатели

Еден маж ја прекршил наредбата за изолација поради епидемијата на коронавирусот и тргнал на риболов, па трагично загинал од реката Нјабаронго.

Loading...

Несреќен човек бил нападнат од крокодил покрај реката за време на полицискиот час во Руанда, јавуваат британските медиуми.

Избегале во планина да се спасат од коронавирусот, завршиле премрзнати и со казна (ВИДЕО)

„Тој ја прекрши наредбата да се биде во домашна изолација и е еден од ретките луѓе овде кои не ја почитуваше оваа мерка за да се спречи ширењето на коронавирусот“, рече градоначалничката на Камонија, Алиса Киаци.

Властите во Руанда воведоа целосен карантин во неделата поради ширењето на коронавирусот.


Leave a Reply