05.05.2019 10:53

Излезноста до 10 часот во Старо Нагоричане е 5,08%


Вкупно 169 гласачи од општина Старо Нагоричане до 10 часот го оствариле своето право на глас на шестите претседателски избори во земјава, од вкупно 3.333 гласачи колку што брои избирачкиот список, покажуваат податоците на Државната изборна комисија, што е излезност од 5,08%.

Процесирани се податоците од сите 38 гласачки места.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments