Изгубил свест додека возел, и излетал од патот: Животот му го спасил возачот од друго возило (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Камера на автомобил го снимила моментот кога маж на автопат во Холандија го жртвувал сопствениот автомобил за да го спаси животот на лице кое паднало во несвест зад воланот.

Loading...

На видеото се гледа автомобил кој на почетокот изгледа како да излегува од автопатот, а потоа се враќа на коловозот преку тревата.

Според медиумите, возачот на автомобилот изгубил свест додека неговото возило се движело без контрола.

Човек по име Хенри Темерманс препознал што се случило и со својот автомобил застанал пред возило кое било надвор од контрола и така го запрел.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Memes | Funny | Culture (@pubity)