Има задник од 140 сантиметри и со неа купила и куќа (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Стеф Ошири, позната по својот импресивен задник од 140 сантиметри, стана интернет сензација.

Loading...

Таа неодамна откри како една мала промена на животниот стил го направила нејзиниот задник уште поголем.

Оваа инфлуенсерка од Канада на Тик-Ток го покажа најновиот „напредок“ и како успеала да ја направи својата позадина уште поголема, без наводно да влезе под нож.

Стеф стана позната по тоа што криеше шишиња со алкохол користејќи го својот задник, а токму овој дел од телото ѝ овозможи да заработи милиони.

Благодарение на огромниот задник и фасцинацијата на јавноста со неа, таа дури и успеала да ја купи својата прва куќа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Сакате совршена врска? Pрестанете да ги правите овие работи!

Меѓутоа, сега ќе мора повторно да си го измери обемот, бидејќи забележала како долниот дел и станал уште поголем.

Таа ја покажа својата фигура во црни хеланки и црн кардиган во видео кое е прегледано повеќе од илјада пати.

Ошириева откри дека тајната на нејзиниот нов изглед е тоа што сега троши многу повеќе протеини.

Loading...

– Почнав да јадам многу протеини, околу 200 гр протеини дневно. Морам да кажам дека направи огромна разлика. Едноставно чувствувам… не знам, треба да се ослободам од ова сало од стомакот, но се чувствувам навистина добро – истакна таа, а за тоа напиша и „Сан“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кога бојлерот троши најмалку струја?

 

@stephoshirii Replying to @EliWasHere PLUS SIZEEE i am not fuckkking nkd tiktok i am just fat! #plussize #cosplay ♬ original sound – stephoshirii

 

Оваа жена на тој начин уште еднаш го потврди статусот на интернет ѕвезда, привлекувајќи го вниманието на обожавателите кои уште еднаш ја поддржаа и изразија искрено воодушевување од нејзиниот голем задник.

Мислењето на експертите е дека сите ние треба да внесуваме протеини во исхраната, а може да ги добиеме од различни намирници како сирење, месо или грашок.

Но, за да ја зголемиме мускулната маса, треба да ги задоволиме нашите макронутриенти.

На повеќето возрасни лица им требаат околу 0,75 g протеини по килограм телесна тежина дневно.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова е најкраткиот IQ тест, но 80% од луѓето прават барем една грешка!

За просечна жена, тоа е 45 g или 55 g за мажи, според Heart Foundation.