ХЕРОЈСКИ ЧИН ОД ТРИБИНИТЕ: Навивачи спасија мачка од смрт! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Херојскиот потег на навивачите се случи на еден натпревар, кога спасија мачка од сигурна смрт, која висеше од покривната конструкција.

Loading...

Неодамна на натпревар се случи најнеобичниот момент кога гледачите станаа вистински херои.

Додека играта беше во полн ек, неколку од нив наеднаш виделе мачка како виси од покривната конструкција, фановите инстинктивно реагирале, па брзо се организирале и направиле заштита од јакните за да ѝ овозможат на мачката да падне на безбедно.

Во тие неколку моменти целиот стадион замолкна и гледаше дали животното ќе се спаси од сигурна смрт.

Кога мачката конечно слета на импровизираната мрежа, стадионот експлодираше од радост.

Навистина, мораме да заклучиме дека такви ситуации не се гледаат често.

 

@yugoviral #catlover #foryou #fyp #viral #foryou ♬ original sound – yugoviral

Loading...