21.11.2018 03:02

Гестови по кои ќе препознаете зрел маж


Постојат неколку гестови, по кои зрелиот маж се разликува од незрелиот и незаинтересиран „фраер“.

Доколку сакате покрај себе да имате џентлмен и маж кој ви пружа сигурност, обратете внимание на овие сегменти од однесувањето на момчето со кое излегувате.

1. Ги решава своите проблеми

Зрел и одговорен маж не бега од своите проблеми, туку со нив се соочува и се труди успешно да ги реши.

2. Ги покажува своите емоции

Од покажувањето на емоции се плашат кукавици. Вистинскиот маж саканата жена ја опсипува со љубов и внимание.

Зошто жените „паѓаат“ на мажи со брада?

3. Покажува почит кон жените

Не само што ве почитува како рамна кон себе во вашата врска, туку со почитување се однесува и кон вашата мајка, пријателки и колешки.

4. Има визија на својот живот

Многу е важно мажот со кој сте да има визија на својот живот и некоја претстава за своите цели. не е едноставно, но зрелите мажи не живеат од денес до утре, туку тежнеа да се остварат и даваат најдобро од себе.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments