30.04.2015 13:14

Фатен разбојникот кој изнуди пари во ”Плеј Ин”

Facebook Twitter Google+

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Р.(34) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ и против Б.М.(34) од с.Батинци-скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикривање“ во врска со разбојништво.

На 21.12.2014 година, околу 21,30 часот, во Куманово на ул. „Гоце Делчев“ во обложувалницата „Плеј Ин“, М.Р.со закана со пиштол извршил разбојништво над двајца вработени одземајќи 39.500 денари од прометот и мобилен телефон во вредност од 3.000 денари

loading...

. По ова, истиот во кафе бар во Скопје мобилниот телефон му го продал на второпријавениот за 1.000 денари иако знаел дека потекнува од кривично дело.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments