07.02.2018 23:53

Барби куклите сега имаат стомак, целулит и менструација (ФОТО+ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Девојките ширум светот уживаа да се играат со Барби куклите кога беа мали. Секоја од нив делуваше совршено и изгледа дека претставуваше „девојка“ без ниту една маана. Меѓутоа, сега се појавија Барбики со кои сите можат да се поистоветат, бидејќи далеку повеќе наликуваат на обични девојки.

На Инстаграм профилот „Trophy wife Barbie“ може да се пронајдат фотографии од Барбики кои се далеку помалку гламурозни.

✋?The message is simple ??#TrophyWifeBarbie #shitjustgotreal

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Меѓутоа, изгледа дека жените ширум светот можат да се поистоветат со тие фотографии и ситуации во кои Барби куклите се наоѓаат.

I f☀️cking love summer! #TrophyWifeBarbie #melting

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Loading...

Некои кукли се прикажани со сало на стомакот, целулит на задникот или во ситуации кога девојките имаат менструација.

Not quite what I had planned for Valentine's Day ❣️#TrophyWifeBarbie #bleedinglove

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Некои кукли се фотографирани и како „прават пауза“ за цигара.

Mood ? #TrophyWifeBarbie #shitjustgotreal

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Овој Инстаграм профил го води уметник од Јужна Африка по име Анелис Хофмејр. Таа низ овој проект сака да го истражи женскиот идентитет.

Thanksgiving Feels ????? #TrophyWifeBarbie #shitjustgotreal

A post shared by Trophy Wife Barbie (@trophywifebarbie) on

Овие Барбики покажуваат дека постојат различни начини како една жена може да изгледа.

Се чини дека со оваа идеја се сложуваат и голем дел од следбениците на Инстаграм.

This Artist is Creating Barbie Dolls That Real Women Can Finally Relate to

Finally, a Barbie doll REAL women can relate to… cellulite, tired eyes and all!

Публикувахте от Vocativ в Понеделник, 5 февруари 2018 г.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments