05.05.2019 10:54

2.92% излезност до 10 часот во Липково


Вкупно 741 гласач од општина Липково до 10 часот го оствариле своето право на глас на шестите претседателски избори во земјава, од вкупно 25.401 гласачи колку што брои избирачкиот список, покажуваат податоците на Државната изборна комисија, што е излезност од 2,92%.

Процесирани се податоците од сите 36 избирачки места.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments