07.10.2017 02:29

СПЕКТАКЛ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Цеца ги отпеа своите мегахитови со кумановци (фото+видео)


Балканската мега ѕвезда Цеца Ражнатовиќ вчеравечер во Спортската сала во Куманово приреди вистински спектакл за паметење. 

 

loading...

 

Со илјадници кумановци, но и нејзини фанови од останатите делови на Македонија, Цеца ги отпеа најновите, но и постарите безвременски хитови.

 

 

Во црн фустан, со едноставна фризура и постојано насмеана, Цеца приреди одлична забава од скоро два часа. Концерт проследен со одлични аудио-вузиелни елементи.

 

 

loading...

Доколку не бевте во можност да бидете дел од неповторливиот настап на Цеца, ви пренесуваме дел од атмосферата.

 

 

 

 

 

loading...

 

 

 

loading...

 

 

loading...

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments