Жител на Албанија фатен со фалсификуван пасош

Сподели со своите пријатели

Како што информира СВР Куманово, во текот на вчерашниот ден, поточно во 21,00 часот на ГП„Табановце“ на излез од РМ, при пасошка контрола поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично дело„ фалсификување на исправа“ приведен е К.Ш.(55) од Р.Албанија.

Loading...

Истиот е предаден во СВР-Куманово за понатамошна постапка

Leave a Reply