27.08.2019 10:20

Жените ги открија грешките во сексот кои не можат да ги простат на мажите

Facebook Twitter Google+

Секој е во искушение од некоја грешка во интимните моменти, но кога овие повремени неуспеси стануваат правило, задоволството исчезнува. Некои од овие пропусти се тешки за простување на жените. Анкетата спроведена кај жените откри некои делови од сексуалното однесување на мажите кои не го толерираат.

Кога мажите би ги правеле овие 10 работи, жените почесто би сакале секс

loading...

1. Погрешно име

– Едно поранешно момче во кревет неколкупати ме нарече со името на неговата поранешна девојка! Можете да претпоставите како реагирав. Може некако да се заостри во други ситуации, но за време на самите случаи, тоа е навистина непростливо – напишала Анамарија (37).

Колку им е потребно на жените да доживеат оргазам?

2. Прескокнување на предиграта

– За мене е неверојатно што сè уште има мажи кои не сфатија дека добрата предигра е предуслов за добар секс. Не ми се допаѓа тоа чувство кога морам да го принудам човекот да го стори тоа затоа што е несфатливо за него да инвестира 15 минути од своето време бакнувајќи ме- вели 29-годишната Мартина.

Работи за сексот кои жените сакаат да ги знаат нивните партнери

3. Имитирање на филмови за возрасни

– Многу пати сакав да запрам сè и да кажам: „Здраво момче, ние не сме во порно филм!“ Веројатно мислат дека она што го гледаат може да се примени за сите жени, и сè уште не им е јасно дека секоја жена сака различни работи – категорична е Петра (28).

loading...

Зошто жените испуштаат гласни звуци за време на сексот?

4. Себичност

– Најлош дел е кога тој постојано очекува од мене да ја завршам целата работа. Не ми пречи што понекогаш му посветувам повеќе време на него или тој на мене, но нормално е дека улогите ќе се сменат следниот пат – рече Ивон (35).

Какви видови порно филмови гледаат мажите, а какви жените?

5. Краток секс

– Јас секогаш сум за брзински секс, и оној во кој уживаме и двајцата. Краток секс само за негово задоволство. Па, тоа не би успеело – вели Анита (33).

Зошто на жените сексот побргу им здосадува отколку на мажите?

6. Одбивање на кондом

– Ако нема кондом, нема да го има ни сексот. Нема дискусија. Кога бев млада и луда, сепак слушав како се филозофира зошто кондомите не се потребни, но сега ова не е прашање – вели Зринка (42).


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments