22.08.2019 10:09

Кога мажите би ги правеле овие 10 работи, жените почесто би сакале секс


За да ги разгорите страстите на вашата жена или девојка и за да се повеќе ве посакува, „експетите“ советуваат дека мора да ги испичитувате овие десет работи.

Флертувајте со неа цел ден

loading...

Мажите треба да изградат сексуалнатензија кај жената, а не веднаш да скокнат на неа кога имаат потреба за секс.

Впуштете се во предигра

Направете рекорд во милување и таа ќе биде презадоволна и ќе ја презеде иницијативата.

Носете го најдобриот парфем

Жените се воодушевени кога нивниот партнер добро мириса, па со самото тоа е и попривлечен.

Допирајте го вистинското место

Нежно допирајте ја за рамениците, ушите, вратот и не заборавајте ги ерогените зони, затоа што секоја е важна.

Обавете ги домашните работи

loading...

Исфрлете го сметот, измијте садови и веднаш ќе ја заведете.

Доведе ја до оргазам

Ставете ја на вистинското место и потрудете се таа да заврши прва.

Масирајте ја долго

Ако има многу тоа на ум, масажата ќе ја опушти и побрзо ќе се загрее. Ослободете ја од стресот и ќе имате феноменален секс.

Потрудете се околу себе

Облечете облека која добро ќе ви прилега, чиста маица и фармерки. Средете ја косата од време на време, а неа тоа ќе ја привлекува повеќе.

Однесувајте се како џентлмен

Жените сакаат некој да ги третира како принцези, а не кога мажот ги понижува.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments